Újra a falu főterét díszíti a Szentháromság szobor

Himesháza Német Önkormányzatának kezdeményezésére a falu önkormányzatának támogatásával és lakossági összefogással a Szentháromság szobor újra régi helyén, a falu főterén tündököl.

A szobrot az 1960-as évek végén helyezték a templom mellé. Néhányak emlékezetében azonban még élénken él a központban álló szobor emléke, amelyet az egykor készült fényképek is bizonyitanak. Szentháromság vasárnapján Erb József plébános szentelte újra a már eredeti helyén álló szobrot.

Köszönetünket fejezzük ki Papp Zsolt és Papp Ede kőfaragó mestereknek a gyönyörű megvalósításért, és mindenkinek, aki adományaival vagy munkájával segítette, hogy falunk egy újabb gyöngyszemmel gazdagodhatott.

Az újraszentelésen készült további képek a galériában tekinthetőek meg.