A "Magyarországi németek kultúrájának ápolásáért" díjjal tüntetett ki 2 tanulót a Német Önkormányzat

4 évvel ezelőtt Himesháza Német Önkormányzata díjat alapított, amellyel elismerni és kitüntetni szeretné a magyarországi németek kultúrájának és a hagyományainak ápolásában kiemelkedő tanulók munkáját. A díjat az a 8. osztályos tanuló kaphatja meg, aki tevékenységével elősegíti a tradíciók megőrzését, a himesházi németek sokszínű kulturális életének bemutatását. Személyisége, elkötelezettsége és hagyományápoló tevékenysége példaként állítható társai és a falu közössége elé is. A 2016/2017-es tanévben Himesháza Német Önkormányzata a díjat 2 nyolcadik osztályos tanulónak ítélte oda.

A „Magyarországi németek kultúrájának ápolásáért” járó kitüntető díjban részesül Hahn Márton, 8. osztályos tanuló.

Hahn Márton a himesházi gyermektánccsoportnak 7. osztályig aktív tagja volt. A gyermektánccsoporttal 2012-ben Solymáron ezüst, 2015-ben pedig arany minősítést és ezzel együtt fesztiváldíjat ért el, amely produkcióval a 2016-os Nemzetiségi Önkormányzatok Gáláján Pécsett, a Kodály Központban is felléphettek. Az iskolai Ki mit tudokon rendszeresen megmérettette magát, vers illetve hangszer kategóriában is jeleskedett.

Zenei tanulmányait az első osztályban: furulya hangszeren magántanulóként kezdte, majd 2. és 3. osztályban harmonikázni tanult. 2015 nyarán lehetősége volt Magyarországról másodmagával kijutni Lockenhausba (Ausztria) egy nemzetközi zenei táborba, ahol megmutathatta a zene-tánc-ének kultúránkat, valamint népviseletünket.

Marci nemcsak Himesházán él aktív nemzetiségi életet, hanem édesapja révén a Véméndi Kultúrcsoportnak is tagja. 5. osztályos korától a mai napig aktív tagja a véméndi német nemzetiségi tánccsoportnak, valamint a véméndi Fúvószenekarnak, 2014től a Die Branauer Neun Musikanten zenekarnak, és a Palotabozsok-Somberek-Mohács fúvószenekarnak is, amely zenekarral 2016-ban kiemelt arany minősítést ért el. 2017-ben pedig Fesztiváldíjat nyert a Landesrat által szervezett Német Nemzetiségi Ifjúsági Fúvószenekarok Országos Találkozóján, Pécsváradon. Marci felvételt nyert a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium trombita szakára.

Gratulálunk!

A „Magyarországi németek kultúrájának ápolásáért” kitüntető díjban részesül Kramm András, 8. osztályos tanuló.

Kramm András óvodás korától – 8. osztályig tagja a Himesházi német nemzetiségi Gyermek Tánccsoportnak, akikkel kétszer arany minősítést szereztek, a 2015-ös országos versenyen pedig Fesztiváldíjat nyertek. A tánccsoportban nem csak táncosként, hanem zenei kísérőként is közreműködött. Az Iskolában működő Alapfokú Művészeti Iskola Harmonika tagozatának diákja, tanulmányait az első osztályban kezdte, rendszeresen részt vett versenyeken, ahol eredményesen szerepelt. Zenei tanulmányai a pályaválasztásában is meghatározó tényezőként játszottak szerepet. Több ízben harmonikán kísérte az alsós tánccsoportot, tagja az Általános Iskola harmonika zenekarának. A megyei népdaléneklési versenyen harmonika kíséretével arany minősítést szerzett a versenyző himesházi duett. Állandó résztvevője a himesházi kultúrműsoroknak, egyházi és zenei hagyományőrző rendezvényeknek. Himesházi sváb nyelvjárási történetekkel indult a helyi Ki-Mit-Tudokon, a megyei versenyen saját kategóriájában különdíjban részesült. Tagja a véméndi gyermek- és ifjúsági tánccsoportnak is. Tanulmányait a Pécsi Művészeti Szakgimnázium harmonika tanszakán folytatja.

Gratulálunk!