Kirándulás a Bácskai Sváb Sarokba

A Népek Barátsága Egyesület Himesháza 2021. augusztus 21-én szombaton családi kirándulásra hívta az érdeklődőket. A kirándulás célja a Bács-Kiskun megyei úgynevezett "Sváb Sarok": Baja, Hajós valamint a Hajósi Pincefalu, az itt élő sváb lakosság tárgyi és épített emlékeinek megtekintése volt. Ezen felül fontosnak tartottuk a program közösségépítő jellegét, a szabadidő hasznos, igényes eltöltését tartottuk szem előtt. A kirándulást elsősorban a Népek Barátsága Egyesület tagjainak és azoknak a himesházi lakosoknak hirdettük meg, akik érdeklődnek nemcsak szűkebb hazánk Baranya, hanem a Duna túloldalán letelepedett svábság értékei és hagyományai iránt is. Felhívásunkra 25 fő jelentkezett.

A délelőtt folyamán az országos német nemzetiségi tanösvényen kalauzolta a csoportot a vezetőnk. Megismerhettük a tanösvény létrehozásának főbb mérföldköveit, valamint betekintést kaphattunk a magyarországi németség múltjába, szokásvilágába és jövőképébe. Második állomásként először Hajóson ebédelt a csoport, majd ezt követően a város nevezetességeit tekintettük meg. Programunkban a Hajósi Barokk Kastély, a Szent Imre Kegytemplom és a Hajósi Pincefalu szerepeltek.

A projektet a résztvevők pozitívan értékelték, így a jövőben is tervezzük hasonló programok szervezését.

Médiamegjelenés:

A programot követően különböző közösségi médiában keresztül tettük közzé a megvalósításáról szóló képes beszámolót –Himesháza Német Önkormányzata honlapján,Facebook oldalán, a Népek Barátsága Egyesület Facebook oldalán.

A programot a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. a NKUL-KP-1-2021/1-000471 számú pályázat keretében támogatta. A Népek Barátsága Egyesület Himesháza a tábor létrejöttéhez nyújtott anyagi támogatásért köszönetét fejezi ki.