Harmonikával gazdagodott Himesháza Német Önkormányzata

Himesháza Német Önkormányzata egyik fő feladatának tekinti a helyi kultúrcsoportok működésének, civil közösségek német nemzetiségi kulturális kezdeményezéseinek a támogatását, az ehhez szükséges tárgyi eszközök biztosítását.

Szerencsés helyzetben vagyunk, mivel több aktív, német nemzetiségi hagyományokat ápoló kultúrcsoport is működik a településünkön: egy alsó- és egy felső tagozatos gyermek tánccsoport, egy ifjúsági harmonika zenekar, egy egyházi kórus, egy aktív civil szervezet a Népek Barátsága Egyesület.

A csoportok működésének, táncpróbák, zenekari próbák és fellépések elengedhetetlen feltétele a jó hangszeres kíséret, a megbízható, jó minőségű harmonika, mint a magyarországi németek egyik legismertebb népi hangszere.

Himesháza abban a kiváltságos helyzetben van, hogy a Nemzetiségi Általános Iskolánkban Alapfokú Művészetoktatás keretében harmonika tanszak működik, ahol a gyerekek megismerkedhetnek a zenei elmélet alapjai mellett a hangszerrel, annak szépségeivel és a közös zenélés által aktívan részt vehetnek a hagyományápolásban.

A Baranya Megyei Német Önkormányzat támogatásával sikerült megvalósítani egy használt, de jó állapotban lévő, minőségi hangszer megvásárlását. Az Alpin harmonika vásárlásával a német népzenei hagyományok ápolásában tudjuk támogatni csoportjainkat, a tánccsoportok kíséretét, a harmonika zenekar működését, az Egyesület hagyományőrző rendezvényeit.